Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Endoskopia

 


Pracownia Endoskopii

Miejsca świadczenia usług:
- ul. ul. Fabryczna 18, 24-320 Poniatowa, tel. 81 820 41 04.


Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek - piątek: 7.30 - 18.00, tel. 81 827 22 22.


Możliwość wykonania usługi odpłatnie – wymagane skierowanieMożliwość wykonania usługi bezpłatnie w ramach umowy z NFZ – wymagane skierowanieW pracowni wykonujemy badania diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Możliwe jest wykonanie:
•    gastroskopii,
•    kolonoskopii.

Badania endoskopowe wykonywane są nowoczesnym aparatem marki Pentax z torem wizyjnym (videoendoskopia).

Badania polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu (część endoskopu zawierająca światłowód do oświetlenia badanego pola, obrazowód – przekazujący obraz z wnętrza badanego narządu oraz kanał narzędziowy służący do wprowadzenia specjalnych narzędzi służących do pobierania materiału do badań i wykonywania zabiegów).

Badania i procedury zabiegowe wykonuje doświadczona kadra lekarska i pielęgniarska.

Endoskopia to nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych, które polegają na badaniu wnętrza ciała ludzkiego przy wykorzystaniu przyrządu ze światłowodem nazywanego endoskopem.

Badania wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Badania endoskopowe dzielimy na górny odcinek przewodu pokarmowego - gastroskopia i dolny odcinek przewodu pokarmowego - kolonoskopia.

Endoskopia umożliwia wykrywanie licznych schorzeń przewodu pokarmowego.