Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spirometria


Poradnia Alergologiczna

Miejsca świadczenia usług:
- ul. Szpitalna 9, 24-300 Opole Lubelskie, tel. 81 827 22 22


Godziny rejestracji Pacjentów:
- poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00.


Możliwość wykonania usługi odpłatnie – skierowanie nie jest wymaganeMożliwość wykonania usługi bezpłatne w ramach umowy z NFZ – skierowanie nie jest wymagane

Spirometria - jest to badanie czynnościowe układu oddechowego określające pojemność płuc oraz drożność dróg oddechowych.

Jego wykonanie jest wskazane w wielu schorzeniach pulmonologicznych i alergologicznych. W wielu przypadkach pozwala ustalić prawidłowe rozpoznanie oraz kontrolować przebieg leczenia.

Badanie to jest także bardzo przydatne u palaczy tytoniu oraz u osób narażonych na dym tytoniowy i/lub zapylenie, celem określenia czy płuca i oskrzela prawidłowo funkcjonują.

W tych grupach Pacjentów zaleca się okresowe wykonanie spirometrii nawet wtedy, jeśli pacjent nie ma dolegliwości ze strony układu oddechowego, ponieważ zaburzenia czynności płuc są czasem pierwszym objawem groźnej choroby płuc i oskrzeli.

Badania są wykonywane przez doświadczony personel.