Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Laboratoryjne Badania Pracownicze

Powiatowe Centrum Zdrowia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
ul. Przemysłowa 4a, 24-300 Opole Lubelskie,
tel./fax 81 4582175, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Proponujemy zakładom pracy kompleksowe badanie pracowników i programy profilaktyki zdrowia :

  • badania okresowe pracowników
  • badania profilaktyczne np. poziom glukozy, profil lipidowy (cholesterol, HDL, LDL, triglicerydy), profil nerkowy, profil wątrobowy, profil kontrolny,
  • możliwość bezpłatnego dojazdu do zakładu i pobrania materiału do badań.

W Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. mogą Państwo skorzystać ze wszystkich badań laboratoryjnych i diagnostycznych, a także konsultacji specjalistycznych, niezbędnych w związku z wykonywaną pracą.
Badania profilaktyczne pracowników przeprowadza się w celu oceny ich indywidualnych predyspozycji do pracy na określonym stanowisku w określonych warunkach z uwzględnieniem czynników szkodliwych i uciążliwych występujących w środowisku pracy i wpływających na stan zdrowia.

W ramach Medycyny Pracy organizujemy badania wstępne, okresowe, kontrolne.

Badania wstępne dotyczą:

  • nowych pracowników przed podjęciem pracy,
  • pracowników po zmianie stanowiska pracy,
  • zmiany charakteru stanowiska pracy - pojawienia się nowych narażeń.

Badania okresowe dotyczą:

  • osoby pracujące już na danym stanowisku, przed zakończeniem ważności poprzedniego zaświadczenia.

Badania kontrolne dotyczą:

  • każdego Pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni; Pracownik powinien poddać się badaniom w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego przed ponownym podjęciem pracy.

Ponadto  Poradnia Medycyny Pracy wykonuje badania badania kierowców oraz kandydatów na kierowców, badania wysokościowe, w narażeniu na hałas, badania wynikające z chorób zawodowych, parazawodowych oraz koniecznych do wykonania na skutek wypadków przy pracy i nagłych zachorowań, badania osób ubiegających się o posiadanie broni oraz posiadających broń.

W ramach badań profilaktycznych, na podstawie których wystawiane są orzeczenia lekarskie, wykonywane są konsultacje specjalistyczne (laryngologa, okulisty, neurologa), oraz pobranie materiału do badań laboratoryjnych, badania Ekg, badania spirometryczne i audiometryczne oraz badania radiologiczne.