Miejsca świadczenia usług:
Przychodnia Specjalistyczna Nr 1, ul. Szpitalna 9, 24-300 Opole Lubelskie,
tel. 81 827 22 22
Rejestracja telefoniczna od 8:00 do 15:00
W poradniach Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. świadczymy kompleksową opiekę specjalistyczną, zapewniając pacjentom dostęp do lekarzy reprezentujących niemal wszystkie specjalności medyczne.
Zatrudniamy doświadczonych lekarzy o wysokich kwalifikacjach zawodowych i interpersonalnych, co ma istotny wpływ na jakość wykonywanych przez nas usług.
Świadczona Powiatowym Centrum Zdrowia opieka medyczna, łączy w sobie wysokie kompetencje cenionych lekarzy, wykorzystanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego oraz indywidualne podejście do Pacjentów .
Szeroka oferta opieki medycznej, zarówno ambulatoryjnej, jak i szpitalnej to gwarancja Twojego zdrowia oraz bezpieczeństwa.
Zapewniamy najwyższe standardy świadczonych usług medycznych.
Zapoznaj się z naszą ofertą.
Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne udzielane są na podstawie skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej – POZ lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
Skierowanie nie jest wymagane do:
- ginekologa i położnika,
- dentysty,
- wenerologa,
- onkologa,
- psychiatry.
Skierowania do poradni specjalistycznych nie muszą okazywać:
- osoby chore na gruźlicę,
- osoby zakażone wirusem HIV,
- inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby represjonowane oraz kombatanci,
- cywilne niewidome ofiary działań wojennych,
- osoby uzależnione od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych w zakresie lecznictwa odwykowego,
- uprawnieni żołnierze lub pracownicy, w zakresie urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
Pacjent ma prawo wyboru specjalisty, spośród świadczeniodawców posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Pacjent ubiegający się o świadczenie, obowiązany jest przedstawić nr PESEL.
Ważne:
- w przypadku braku możliwości uzyskania porady w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca zobowiązany jest do prowadzenia listy osób oczekujących i wyznaczenia terminu przyjęcia,
- prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej mają: Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, Zasłużeni Dawcy Przeszczepu, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci, a także uprawnieni żołnierze i pracownicy, w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
- w medycznie uzasadnionych przypadkach lekarz specjalista udziela porad w domu pacjenta,
- badania diagnostyczne są dla ubezpieczonego bezpłatne na podstawie skierowania, w laboratorium/ pracowni, wskazanej przez lekarza,
- rejestracja Pacjentów odbywa się na podstawie zgłoszenia: osobistego, telefonicznego lub za pośrednictwem osoby trzeciej.
Lekarz kierujący ubezpieczonego do lekarza specjalisty zobowiązany jest do wykonania i dołączenia do skierowania wyników niezbędnych badań diagnostycznych potwierdzających wstępne rozpoznanie.
Pacjent leczony przewlekle w poradni specjalistycznej, wymagający badań kontrolnych otrzymuje skierowania na te badania wydane i opłacane przez świadczeniodawcę udzielającego świadczenia w poradni specjalistycznej.
Lekarz specjalista leczący pacjenta zobowiązany jest do pisemnej informacji dla lekarza kierującego / POZ.